Zakończenie rekrutacji na studia w roku akademickim 2019/2020

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 na wszystkie stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz jednolite magisterskie została zakończona.

Podczas tegorocznej rekrutacji kandydaci dokonali łącznie ponad 44 tysięcy rejestracji, ponad 16 tysięcy osób wpisało się na studia, w tym 648 laureatów i finalistów olimpiad ogólnopolskich oraz konkursów uwzględnianych w UJ.

Największą popularnością cieszyły się niezmiennie:

• psychologia,
  • prawo,
  • kierunek lekarski,

największa liczba kandydatów na miejsce była na kierunkach:

• filologia orientalna – japonistyka – ponad 16,
  • ekonomia – ponad 12,
  • finanse, bankowość, ubezpieczenia – ponad 12,
  • filologia szwedzka – prawie 11.

W tym roku na studia prowadzone w języku polskim zgłosiło się 1658 kandydatów z zagranicy – najwięcej w ciągu kilku ostatnich lat, grupa o ponad 500 osób liczniejsza w porównaniu z rokiem poprzednim (2018)!

Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy i życzymy, aby okres studiów w Uniwersytecie Jagiellońskim upłynął na zdobywaniu cennej wiedzy, rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz zawieraniu nowych przyjaźni.