Szczepienia przeciw COVID-19 – stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP

Dokument nr 18/VIII Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich) w sprawie promocji programu szczepień przeciw COVID-19

Drogie Studentki i Doktorantki,
Drodzy Studenci i Doktoranci,
Wspólnoto Akademicka!

Wiedza winna odgrywać w społeczeństwie właściwą rolę a w środowisku akademickim w szczególności.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich jest zaniepokojona ostatnimi wystąpieniami przeciwko szczepieniom i atakom na uczelnie za podjęcie właściwych działań w tym zakresie.

Jesteśmy przekonani, że realizacja programu szczepień przeciw COVID-19, jest fundamentalna dla zdrowia obywateli, funkcjonowania instytucji publicznych i gospodarki. Jest też warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpiecznego dostępu do kultury, edukacji oraz powrotu do normalnego działania systemu szkolnictwa wyższego.

Kierując się zatem ideą wzajemnego szacunku i odpowiedzialności jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwentnej realizacji szczepień, wkrótce będziemy mogli wspólnie funkcjonować w warunkach niezagrażających naszemu zdrowiu.