Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rozpoczęcie rekrutacji na studia w językach obcych

9 lutego 2023 roku rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2023/24 dla wszystkich kandydatów na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim, za wyjątkiem kierunków Business and Finance Management oraz Comparative Heritage Studies. Zgłoszenia w tej turze kandydaci mogą składać do 28 czerwca.

Rekrutacja na te studia prowadzona jest w formie naboru ciągłego. Oznacza to, że zgłoszenia dokonywane przez kandydatów mogą być rozpatrywane na bieżąco, w miarę ich spływania do systemu. Stąd należy stale śledzić informacje dotyczące przebiegu procesu rekrutacji, które są przesyłane kandydatom za pośrednictwem systemu IRK.

Aby wziąć udział w rekrutacji kandydat powinien:

  1. założyć konto w systemie IRK;
  2. zapoznać się z ofertą studiów dostępnych na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  3. wybrać interesujące go studia;
  4. dokonać zgłoszenia na wybrany kierunek;
  5. wnieść opłatę rekrutacyjną;
  6. potwierdzić zgłoszenie.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji dla wszystkich kandydatów na studia w językach obcych znaleźć można na:

Ważne! Do wpisu na studia wymagany jest dokument uprawniający do podjęcia studiów – dyplom ukończenia studiów. Zanim dokonasz zgłoszenia upewnij się, że do momentu wpisu w danej turze będziesz posiadać wymagane dokumenty.

Zapraszamy również do zapoznania się z treściami zawartymi na stronie studia.uj.edu.pl. Znajdują się tam informacje na temat studiów prowadzonych przez wszystkie wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe rekrutacje

Rekrutacja na pozostałe studia w językach obcych, w tym do Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców, oraz na studia w języku polskim dla cudzoziemców rozpocznie się 1 marca. Ze szczegółami dotyczącycmi tych naborów można zapoznać się w systemie IRK oraz na stronie welcome.uj.edu.pl.

Z kolei pierwsza tura naboru na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie oraz studia drugiego stopnia prowadzone w języku polskim dla obywateli polskich wystartuje 1 czerwca. Z pełną ofertą tych studiów wkrótce będzie można zapoznać się na stronie irk.uj.edu.pl, a terminy poszczególnych tur są opublikowane na podstronach „Harmonogram” odpowiednio dla studiów jednolitych magisterskich oraz pierwszegodrugiego stopnia.

Zapraszamy do rekrutacji – studiuj na UJ!