Szczegóły dotyczące sposobu przesłania skanów wymaganych, wymienionych poniżej dokumentów będą przekazywane kandydatom zakwalifikowanym do przyjęcia w ich kontach IRK.
Każdy kandydat, który został przyjęty na studia musi dokonać wpisu, czyli w wyznaczonym terminie dostarczyć do uniwersytetu komplet wymaganych dokumentów oraz podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami odpłatności. Wpisu należy dokonać osobiście lub wyznaczyć pełnomocnika a, jeśli kandydat jest niepełnoletni, to dokumenty może złożyć za niego opiekun prawny, którym najczęściej jest rodzic. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma możliwości wpisania się osobiście lub przez pełnomocnika, prosimy o kontakt z Działem Rekrutacji na Studia (dotyczy studiów w języku polskim) lub z jednostką, która prowadzi studia (na studia w językach obcych).
Należy pamiętać też o kilku ważnych sprawach:
- Wpisy na studia rozpoczynają się tuż po ogłoszeniu listy rankingowej, więc biorąc udział w rekrutacji należy sprawdzić odpowiednio wcześniej, w jakim terminie należy złożyć dokumenty, aby zdążyć się przygotować.
- Dokumenty muszą być kompletne. Lista wymaganych dokumentów oraz wzory dodatkowych oświadczeń dla niepełnoletnich i pełnomocnictw znajdują się na naszej stronie.
- Prosimy przygotować wcześniej kserokopie dokumentów oraz mieć ze sobą oryginały do wglądu.
- Po otrzymaniu informacji o przyjęciu należy upewnić się, że wypełnione sa wszystkie dane w zakładce „Formularze osobowe” w koncie, formularz dotyczący zgody na przekazanie danych do MPK oraz, czy wgrane zdjęcie jest zatwierdzone przez administratora. Następnie w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne” należy wybrać odnośnik „Dokumenty i dalsze kroki”, pobrać plik z ankietą osobową, wydrukować ją i podpisać. W tym miejscu będą też do pobrania dokumenty dla niepełnoletnich w wersji polskiej i angielskiej oraz pełnomocnictwo dla pełnoletnich kandydatów. Z kompletem dokumentów należy zgłosić się do jednostki, której dane znajdują się w części „Kontakt” w karcie studiów”.
- Cudzoziemcy muszą zgłosić się z dokumentami do jednostki prowadzącej studia, gdzie dokonuje się wpisu.
Podczas wpisu kandydat otrzyma :
- dane do logowania do USOS – systemu obsługującego wszystkich studentów, który służy do rejestracji na zajęcia, składania wniosków o przyznanie miejsca w akademiku oraz pozostałych spraw studenckich jak np. ocen czy terminów egzaminów;
- numer konta bankowego do wpłaty za legitymację lub czesnego za studia.
Co po wpisie?
Po wpisie na studia kandydat może otrzymać zaświadczenie o przyjęciu, które jest potrzebne między innymi do wyrobienia wizy. Przed 1 października takie zaświadczenie na prośbę kandydata wystawia Dział Rekrutacji na Studia. Po 1 października można otrzymać zaświadczenie o statusie studenta. Takie zaświadczenie wydaje jednostka obsługująca studia – sekretariat.
Od pierwszych dni października w sekretariacie jednostki prowadzącej studia można też odebrać legitymację studencką.
Wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim czy o stypendium socjalne można składać dopiero po dokonaniu wpisu, w terminie wyznaczonym przez odpowiedzialny za daną procedurę dział.