Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Zakończenie rekrutacji na studia w roku akademickim 2018/2019

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 na wszystkie stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz jednolite magisterskie została zakończona.

Podczas tegorocznej rekrutacji kandydaci dokonali łącznie ponad 47 tysięcy rejestracji, ponad 16 tysięcy osób wpisało się na studia, w tym 566 laureatów i finalistów olimpiad ogólnopolskich oraz konkursów uwzględnianych w UJ.

Największą popularnością cieszyły się niezmiennie:

  • prawo,
  • kierunek lekarski
  • psychologia,

największa liczba kandydatów na miejsce była na:

  • filologii orientalnej » japonistyce – prawie 13
  • ekonomii – ponad 11
  • filologii szwedzkiej – prawie 11.

W tym roku na studia prowadzone w języku polskim zgłosiło się 1145 kandydatów z zagranicy – najwięcej w ciągu kilku ostatnich lat, grupa o ponad 450 osób liczniejsza w porównaniu z rokiem 2015.

Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy i życzymy, aby okres studiów w Uniwersytecie Jagiellońskim upłynął na zdobywaniu cennej wiedzy, rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz zawieraniu nowych przyjaźni.

Jednocześnie informujemy, że w związku z wejściem w życie Ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, szczegółowe zasady rekrutacji oraz katalog studiów na rok akademicki 2019/20 zostaną podane do wiadomości do końca grudnia 2018 roku.

Recommended
Inauguracja roku akademickiego 2018/2019