Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Próbna matura z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do udziału w próbnej maturze z fizyki organizowanej przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Próbny egzamin dojrzałości odbędzie się 6 kwietnia na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rejestracja trwa do 26 marca br., do godz. 23.59. Liczba miejsc ograniczona.

Autorem arkusza jest dr Witold Zawadzki, fizyk UJ, zajmujący się plazmą oraz ultraszybką spektroskopią laserową, uznany popularyzator nauki zaangażowany w konkursy fizyczne, takich jak Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko” i Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, nauczyciel klas uniwersyteckich w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Naukowiec wygłosi także wykład o najczęściej popełnianych błędach na maturze z fizyki. Uczniowie będą mogli zobaczyć też laboratoria Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej lub zwiedzić Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Dzięki współpracy z Grupą Zibi SA wszyscy uczestnicy próbnej matury będą mieli do dyspozycji kalkulator naukowy CASIO FX-991CEX wyposażony w liczne funkcje matematyczne i statystyczne z polskim menu, a najwyżej oceniony maturzysta otrzyma nagrodę w postaci tego modelu.

Uczestnictwo w próbnej maturze jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem forms.office.com/e/f3Vut2nZNn.

Program wydarzenia:

  • 10.00 – przywitanie i prezentacja Wydziału FAIS UJ,
  • 10.30 – próbny egzamin,
  • 13.30 – przerwa,
  • 14.00 – wykład dr. Witolda Zawadzkiego „Najczęściej popełniane błędy na egzaminie maturalnym z fizyki”,
  • 14.30 – zwiedzanie laboratoriów Wydziału FAIS/Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie organizatora: fais.uj.edu.pl.

Zapraszamy do udziału!